Koronawirus. Jacek Jaśkowiak zachęca do przyjmowania trzeciej dawki szczepionki

Jacek Jaśkowiak, koronawirus fot. J. Jaśkowiak FB

Prezydent Poznania zamieścił na swoim Facebooku informację, że wkrótce przyjmie trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi i zachęcił poznaniaków, by poszli w jego ślady. Od 2 listopada przyjąć trzecią dawkę może każdy dorosły.

„Ciąg dalszy projektu profesora Jakuba Rybki, który bada odporność Polaków na koronawirusa po kolejnych dawkach szczepionki” – tak opisuje swoje zdjęcie prezydent Jaśkowiak. – „Ja wkrótce przyjmę trzecią i zachęcam do tego każdego, kto jeszcze tego nie zrobił. Od dziś jest ona dostępna dla wszystkich dorosłych osób”.

Przypomnijmy, że wszyscy dorośli mogą się zapisywać na przyjęcie trzeciej, przypominającej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi, od 2 listopada. Jedynym warunkiem jest czas: od przyjęcia drugiej dawki musiało upłynąć co najmniej pół roku.

Wszyscy, którzy już mogą się zaszczepić, mają wystawione e-skierowanie na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji “mojeIKP”. Pozostali będą je otrzymywali wówczas, gdy upłynie pół roku od ich drugiego szczepienia.

Aby umówić się na szczepienie, można:
– zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl
poprzez aplikację mojeIKP:
– zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
– skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ich mapa znajduje się na stronie: gov.pl/szczepimysie/mapa
– zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Uwaga, w e-rejestracji nie będzie widać “trzeciej dawki” – system będzie to odnotowywał jako dawkę pierwszą, z kolei lekarz zapisze to jako szczepienie “P”.

Przed szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz badania przesiewowego. Można to zrobić online lub ściągnąć dokument ze strony, wypełnić i przynieść ze sobą. Kwestionariusze będą również dostępne w punktach szczepień.

Źródło: UMP

Podziel się: