Adam Niedzielski fot. MZ

Koronawirus: 28 marca zdejmujemy maseczki. Ale nie wszędzie

Od 28 marca przestaje obowiązywać nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, co zapowiedział już kilka dni temu minister Adam Niedzielski. Jednak są miejsca, w których nadal trzeba będzie mieć na twarzy maseczkę także po 28 marca.

Jak poinformował minister, od 28 marca nie trzeba będzie nosić maseczek w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji miejskiej, przestają także obowiązywać izolacja domowa, kwarantanna dla domowników i graniczna. Jednak maseczkę warto mieć przy sobie, gdy wybieramy się do lekarza.

„Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy” – poinformował minister na Twitterze. – „Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich”.

Powodem zaleceń ministra jest fakt, że choć zakażeń koronawirusem ubywa, to jednak jest ich jeszcze dużo, sporo jest także hospitalizacji. Taka sytuacja może się utrzymywać nawet do końca kwietnia, według przewidywań resortu zdrowia, więc mimo zniesienia nakazu noszenia maseczek – zachowanie ostrożności w dużych skupiskach ludzkich jednak jest wskazane.