Koronacja obrazu Matki Bożej. Będą specjalne pociągi dla pielgrzymów

Kościół w Smolicach fot. UG Kobylin

9 września w Smolicach w powiecie krotoszyńskim odbędzie się koronacja Obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Dla pielgrzymów przygotowano bezpłatne pociągi z Poznania do Kobylina oraz specjalne “Pakiety Pielgrzyma” z talonem na obiad.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 i będzie przewodniczył legat papieski kard. Dominik Duka. Korony, którymi będzie przyozdobiony obraz, zostały pobłogosławione 17 maja 2023 r. przez samego papieża Franciszka. Transmisję uroczystości będzie prowadziła telewizja “Trwam”, a przez całą dobę można oglądać to, co się dzieje w kościele, na kanale YouTube parafii w Smolicach. Tam też można znaleźć informacje o historii kultu maryjnego oraz program uroczystości.

Pielgrzymi z Poznania, Czempinia, Kościana i Leszna będą mogli bezpłatnie dotrzeć na miejsce specjalnym pociągiem przygotowanym przez Archidiecezję Poznańską wraz ze spółką Koleje Wielkopolskie. Pociąg wyjedzie ze stacji Poznań Główny o godzinie 7.15 i przez Czempiń, Kościan oraz Leszno dojedzie do Kobylina. Powrót z Kobylina zaplanowano o godz. 15.00.

“Rozkład jazdy pociągów zawiera informację o dwóch pociągach – jeśli jeden skład wypełni się pasażerami, wówczas po 10 minutach odjedzie z dworca w Poznaniu drugi pociąg. Z Kobylina pielgrzymi zostaną przewiezieni autobusami do Smolic (ok. 4,5 km)” – informuje na swojej stronie Archidiecezja Poznańska.

Na miejscu w biurze pielgrzyma na miejscu w Smolicach, które są oznaczone na mapkach na stronie archidiecezji, pielgrzymi indywidualni oraz liderzy pielgrzymek zorganizowanych będą mogli pobrać tzw. “Pakiet Pielgrzyma”, który zawiera: talon gastronomiczny na obiad, książeczkę liturgiczną oraz obrazek z cudownym wizerunkiem. Koszt pakietu to 30 złotych.

Źródło: Archidiecezja Poznańska

Podziel się: