Korki w całym Poznaniu! Gdzie jest najgorzej?

Niestachowska, Witosa korek fot. L. Łada

Poznaniacy już najwyraźniej wrócili z Wielkanocy, bo po kilku w miarę spokojnych dniach – pomijając te z wypadkami korkującymi miasto – wróciły tradycyjne poznańskie korki w godzinach szczytu. Gdzie jest najgorzej?

Jak zwykle po południu korkują się wszystkie trasy wylotowe z Poznania, a sytuacji z pewnością nie poprawiły dwa popołudniowe wypadki: na Krzywoustego w stronę Kórnika i na Głogowskiej w stronę Komornik. Ale i na pozostałych ulicach nie jest dobrze.

Samochody na Estkowskiego i kardynała Wyszyńskiego praktycznie stoją, a na Warszawskiej i Jana Pawła II ruch odbywa się w mocno spowolnionym tempie. Bardzo powoli jedzie się też ulicami Zamenhofa, Krzywoustego i arcybiskupa Baraniaka – sytuacji nie poprawia brak świateł na rondzie Śródka…

Korkują się Zawady, Główna, a także Gnieźnieńska i Bałtycka. Spory ruch jest też na Lechickiej – tu także swoje trzeba odstać w korkach.

Nieco lepiej jest w zachodniej części miasta: choć Królowej Jadwigi, al. Niepodległości, Solna oraz Garbary i Mostowa są zakorkowane, to jednak po tej stronie miasta łatwiej przejechać głównymi trasami, czyli Grunwaldzką, Dąbrowskiego, Bukowską, Niestachowską czy Wojska Polskiego. Jednak i ruch jest mocno spowolniony, a jak informują nasi Użytkownicy – w wielu miejscach piesi poruszają się szybciej, nie mówiąc już o rowerzystach.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: