Korekta rozkładu jazdy PKP. Specjalnie na wakacje!

pociągi, PKP, dworzec fot. L. Łada

PKP 12 czerwca uruchamia wakacyjną korektę rozkładu jazdy. W Wielkopolsce najbardziej dadzą się zauważyć na trasach wakacyjnych nad morze i na liniach z Leszna do Wolsztyna i z Poznania do Wągrowca.

Najwięcej zmian dotyczy PKP Intercity w całym kraju, jednak wprowadzają także Koleje Wielkopolskie i PolRegio. Jak powiedział Radiu Poznań Dariusz Kaszyński, szef promocji spółki, między Lesznem a Wolsztynem zostaną uruchomione dodatkowe połączenia: o godzinie 21.20 z Leszna i 5.24 z Wolsztyna. Dwa kolejne pociągi na tej trasie będą kursowały teraz aż do stacji Zbąszynek, a kolejne dwa, które kursowały z Poznania do Wągrowca, teraz będą kursować do Gołańczy.

Z kolei Polregio nieco później, bo 16 czerwca, wprowadzi do rozkładu 4 dodatkowe pociągi przyspieszone: dwa na trasie Poznań Główny-Świnoujście, i kolejne dwa na trasie Poznań Główny-Kołobrzeg, które będą nosiły nazwy Orkan i Riwiera i będą kursować w soboty, w niedziele i święta

PKP Intercity natomiast także wprowadziło dodatkowe połączenia do nadmorskich miast: trzy nowe z Poznania do Kołobrzegu, a dwa – Artus i TLK Rozewie – aż na Hel. Intercity Gwarek i TLK Jamno będą kursować z Poznania do Ustki, a Intercity Gałczyński – do Świnoujścia. Ci, którzy wybiorą odpoczynek nad jeziorami, będą mogli pojechać do Giżycka dzięki pociągowi Intercity Mamry, a wolący góry dojadą w Tatry dzięki pociągowi Podhalanin.

Jak informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK, dla zwiększenia możliwości kolei realizowane są prace inwestycyjne na wielu trasach, między innymi na liniach: Poznań – Szczecin, Warszawa – Białystok czy stacjach: Warszawa Zachodnia, Olsztyn Główny. Z tego powodu podróżni muszą się tu liczyć z remontowymi utrudnieniami.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 12 czerwca do 3 września.

Podziel się: