W odpowiedzi na Marsz Równości, środowiska prawicowe zorganizowały swoją kontrmanifestację. – Zebraliśmy się tutaj, żeby wyrazić sprzeciw wobec marszu dewiantów – mówił Marek Sajdok.
Przeciwnicy organizacji marszu w Poznaniu zebrali się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, gdzie wywiesili swoje banery. – Zebraliśmy się tutaj, żeby wyrazić sprzeciw wobec marszu dewiantów, który odbywa się co roku w Poznaniu – mówił Marek Sajdok, prezes poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej, która organizowała kontrmanifestację. – Dużo osób nam zarzuca, że organizując takie wydarzenia tylko ich bardziej skłaniamy do tego, żeby paradowali, ale nie organizując żadnej kontry dawaliśmy im na to przyzwolenie.
Relację z samego Marszu Równości można przeczytać tutaj.
Zdjęcia: Wojtek Lesiewicz









