Marsz Równości w Poznaniu. “Przed nami wciąż mnóstwo pracy”

Marsz Równości przeszedł ulicami Poznania. W tym roku było stosunkowo spokojnie, chociaż przeciwnicy ruchu LGBT zorganizowali swoją kontrmanifestację.

Prawie punktualnie uczestniczy ruszyli z mostu Rocha w kierunku Ronda Rataje. Pojawiły się platformy, muzyka i dużo tęczowych elementów. W tym roku żadna grupa nie próbowała zablokować startu marszu, co zresztą ze względu na znaczące siły policji i tak byłoby trudne.

– Tegoroczny marsz łączy się z pięćdziesiątą rocznicą zamieszek w klubie Stonewall, które są symbolicznym początkiem zorganizowanego ruchu LGBT+. Chcemy pokazać, że choć udało się osiągnąć już bardzo wiele, przed nami wciąż mnóstwo pracy. Domagamy się przede wszystkim pełnej równości małżeńskiej, wprowadzenia rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej oraz uproszczenia procedur korekty płci, aby nie wzmacniała stygmatyzacji osób transpłciowych – mówił Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy grupy Stonewall.

Przeciwnicy organizacji marszu w Poznaniu zebrali się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, gdzie wywiesili swoje banery. – Zebraliśmy się tutaj, żeby wyrazić sprzeciw wobec marszu dewiantów, który odbywa się co roku w Poznaniu – mówił Marek Sajdok, prezes poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej, która organizowała kontrmanifestację. – Dużo osób nam zarzuca, że organizując takie wydarzenia tylko ich bardziej skłaniamy do tego, żeby paradowali, ale nie organizując żadnej kontry dawaliśmy im na to przyzwolenie.

Mimo sporej niechęci pomiędzy obiema grupami nie doszło do żadnych poważnych incydentów.

W związku ze zorganizowanym Marszem Równości i jego kontrą, policja została zmuszona do zamknięcia ruchu w centrum miasta. To odbiło się mocno na poznaniakach, którzy nie identyfikują się z żadną ze stron. – Te wszystkie zgromadzenia przeszkadzają ludziom żyć – powiedziała nam pani Aniela. – Żadnej możliwości dostania się na Rataje nie mam, a mam tam ważne spotkanie. Nie ma żadnej zastępczej komunikacji. Żałuję, że nie wzięłam taksówki – dodała rozgoryczona.

28
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Wojciech Kaczmarek
Gość
Wojciech Kaczmarek

Większość społeczeństwa tego nie rozumie i może przed wyborami mniej ostentacyjnie bo PIS wraz z klerem wykorzystuje ciemnotę.

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

skoro większość nie rozumie, to nie ma sensu promować, logika nie boli

Wojciech Kaczmarek
Gość
Wojciech Kaczmarek

Tomir Nowaczyk . Jest sens, ale nie przed wyborami z oczywistych powodów.

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Wojciech Kaczmarek promować target 1-2%? Żadna firma tego by nie robiła, musi ktoś do tego dopłacać grube miliony. I musi mieć w tym cel, zeby 98% uprzykrzać zycie

Wojciech Kaczmarek
Gość
Wojciech Kaczmarek

Tomir Nowaczyk . Mi swoim marszem nikt życia nie uprzykrza… Nie wierzę również w “grube miliony”,- pewnie za chwilę od Merkelowej dowiem się? Natomiast logiczna i rozsądna jest kalkulacji 1 – 2% . Powinny to przemyślęc ludzie z partii politycznych.

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Wojciech Kaczmarek a ja w te grube miliony wierzę najbardziej, no nie w stosunku do jednego marszu tylko jako permanentna propaganda

Wojciech Kaczmarek
Gość
Wojciech Kaczmarek

Tomir Nowaczyk . Każdy z nas ma prawo wierzyć w co zechce:)

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

te 1-2 procent zagospodarował juz biedronek

Piotr
Gość
Piotr

Bujaj się idioto

Krzysztof Kubasik
Gość
Krzysztof Kubasik

Ten marsz powinien być tylko na placu Wolności bo dziś do mieszkań nie było można dojechać…. Wrrr

Maria Wysocka
Gość
Maria Wysocka

A mi to nie przeszkadza, choć sama nie brałam udziału.:)

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Mogą protestować . Mogą bez problemu chodzić po mieście . Mogą wszystko jak inni ludzie . To jaką jeszcze praca przed nimi ? By być traktowanym lepiej niż pozostali ?

Mariusz Do
Gość
Mariusz Do

tak patrząc na ta dwa zdjęcia to mi żal tych ludzi z kontrmanifestacji, tacy smutni trochę i chyba osamotnieni, tylko dużo krzyczeć potrafią 😉

Piotr
Gość
Piotr

Smutny to ty będziesz jak dostaniesz hiva

Żaneta Przybyłek
Gość
Żaneta Przybyłek

Mariusz Do Mało było tych krzykaczy, do tego większość to takie sebki po zawodówce. Poza tym była druga kontrmanifestacja pod Zamkiem – tam było z 10 osób, dookoła budki ze sloganem „stop pedofilii” i jeden typ trzymał wyciągnięty przed siebie w górę krzyż. Cudowny widok, taki poprawiający humor. 🤣

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Żaneta Przybyłek czyli homofobia w Poznaniu prawie nie istnieje?

Mariusz Do
Gość
Mariusz Do

Tomir Nowaczyk nie według wpisu przeciwników marszu równości jest ich przeszło 50%, tylko są jacyś bojaźliwi i wstydliwi 🙂 pojawia się tylko ta garstka stereotypowych i na dodatek w 95% w otoczeniu tej samej płci (chociaż może do końca nie wiem, może tylko ukrywają tą prawdziwą za trzeciorzędowymi cechami lub czterorzędowymi płciowymi)

Renata Przybylek
Gość
Renata Przybylek

Żaneta Przybyłek Halo,halo tu Twoja mama..na cholerę chodzisz na te marsze równości i ogólnie udzielasz się tam,gdzie nie powinnaś! Jeszcze kto pomyśli żeś lesba…a nie jesteś!!!😤 Nie potrzebnie później się Tobie obrywa…

Maria Wysocka
Gość
Maria Wysocka

Śmieszny Pani ten wpis. Wiele osób na marszu to bardzo otwarte osoby hetero lub bi, rodziny, przyjaciele, feministki, lewicowcy. Poza tym: czy bycie kobietą les lub bi (wiele z nich tzw. kobiecych) jest jakimś wstydem, potwarzą? Otóż nie. Poza tym mamy XXI wiek. Oceniać w taki sposób ludzi.🤦‍♀️

Mariusz Do
Gość
Mariusz Do

Maria Wysocka przecież pisałem o kontrmanifestacji 😉

Żaneta Przybyłek
Gość
Żaneta Przybyłek

Renata Przybylek Halo, halo, tu twoja córka. Chodzę na rzeczy, na które mam ochotę. Było tam przeszło 13tys różnych ludzi – starych, młodych, dzieci i cokolwiek sobie możesz wyobrazić. Udzielam się tam, gdzie mi się podoba, przypominam ci, że jestem od dawna osobą dorosłą, a ty się wtrącasz w moje życie ponad jakąkolwiek miarę. Mówiłam ci już coś na temat przekraczania moich granic i wtrącania się do większości moich wypowiedzi – przesadzasz i w tej chwili dostajesz ode mnie bloka.

Renata Przybylek
Gość
Renata Przybylek

Maria Wysocka Chyba mnie Pani nie zrozumiała! Akurat mi nikt nie musi tłumaczyć,że bycie les czy bi to nic złego,ze nie jest to choroba,czy zboczenie…nie brzydze sie i nie pogardzam takimi ludźmi i moja córka o tym doskonale wie…chodzi mi tylko o to,że broniąc mniejszosci seksualnych,bardzo sie udzielajac,tłumacząc tym,,normalnym” ,ktorzy najchetniej uruchomili by krematoria,żeby wyeliminowac wszelką,,inność” ,również ją obrzucaja wyzwiskami i takimi epitetami,że czasami czuję się tak jakbym dostała w łeb jakimś obuchem😢( po prostu mnie to boli) ale dała mi blkoka więc czego oczy nie widzą…jakoś tak to leciało .

Wojciech Kamiński
Gość
Wojciech Kamiński

A przejdźcie kiedyś bez eskorty policji. Chociaż raz.

Maria Wysocka
Gość
Maria Wysocka

Mariusz Do: To nie było do Pana. Nie ma już tego wpisu, na który odpowiedziałam.

Maria Wysocka
Gość
Maria Wysocka

To nie było do Pana.

Snickers403
Gość
Snickers403

Ja przez De..li nie mogłem do domu dojechać,dlaczego te Debi..nie idą na marsz w nocy od 2do6 po prostu banda debi..

Piotr
Gość
Piotr

Policjantów dwa razy więcej niż tęczowych

Wojciech Kamiński
Gość
Wojciech Kamiński

Rewolucja komunistyczna w pełnym rozpędzie. Kiedyś robotnicy, dziś homoseksualiści w roli proletariatu zastępczego.