YoenNa w KontenerART fot. Sławek Wąchała

KontenerART i YoenNa

To będzie wyjątkowe, unikalne doświadczenie! – zapewniali organizatorzy tego koncertu w KontenerART. I nie pomylili się.

W środowy wieczór 8 lipca na scenie wystąpiła YoenNa. To wokalistka i autorka tekstów w wielu polskich projektach muzycznych, aktorka i tancerka, kompozytorka i reżyserka – w skrócie artystka multimedialna. Za swoją twórczość odebrała nagrodę m.in. na zeszłorocznej edycji Festiwalu Słowa w Piosence FRAZY.

YoenNa to autorski, solowy projekt muzyczny – muzyczka stara się łączyć brzmienia elektroniczne na bazie tworzenia wokalnych i instrumentalnych loopów. Muzyka YoenNa tworzy narracje i opowiada historie, łączy głębokie i często niepokojące brzmienia z ciekawym tekstem. Całość występu ubierana jest w formę teatralną, a na koncercie YoenNa towarzyszą tancerze, którzy za pomocą ruchu opowiadają muzyczno – sceniczne historie publiczności.

Koncert odbył się w ramach cyklu “Demostacja” wspierający młodych artystów, którzy otrzymują szansę prezentacji swoich umiejętności na scenie KonteneraRT. Z nadesłanych wcześniej zgłoszeń, profejsonalne jury składające się z praktykujących muzyków, producentów muzycznych i teoretyków muzyki wybrało 10 zespołów.

KontenerART, el