Konin: Sprawca podpalenia Puszczy Bieniszewskiej zatrzymany! Ma… 15 lat

pożar lasu fot. OSP Chorzeń
13 sierpnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Podpalaczem okazał się… 15-letni mieszkaniec Konina.

Policjanci badali sprawę podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej, które miało miejsce 12 lipca 2020 roku. W wyniku pożaru terenu leśnego spłonęło 15 arów drzewostanu dojrzałego oraz blisko 1 metr sześcienny drzewa opałowego. Straty zostały oszacowane na ponad 9 tysięcy złotych na szkodę Nadleśnictwa Konin należącego do Lasów Państwowych.

Od samego początku do poszukiwań sprawcy tego przestępstwa włączył się Wydział Kryminalny konińskiej policji. Nawiązał on współprace z funkcjonariuszami Strzyży Leśnej Nadleśnictwa Konin. Wspólne działania i analiza zgromadzonych materiałów dowodowych, doprowadziła do wykrycia podpalacza. Nikt się nie spodziewał, że okaże się nim być 15-latek mieszkający w koninie. Nieletni został przesłuchany i przyznał się do podpalenia lasu w Puszczy Bieniszewskiej. Jak sam twierdzi, nie wie, dlaczego to zrobił.

Z uwagi na wiek młodego przestępcy sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszych losach.

Jednak podpaleń Puszczy Bieniszewskiej było więcej, jak informowali strażacy. Czy we wszystkich przypadkach to był ten sam sprawca? Tego nie wiadomo. Śledztwo trwa.

KMP Konin, el

Podziel się: