Konin: Program Zjednoczonej Prawicy na konwencji PiS

Inwestycje w komunikację, zdrowie i energetykę, a jako priorytet – powietrze bez smogu. Sławomir Zasadzki, lider listy Zjednoczonej Prawicy z okręgu 37., przedstawił program “Piątki Hoffmanna” na konwencji PiS w Koninie.

Jak informuje Radio Poznań, Zbigniewa Hoffmanna wspierał w Koninie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider partii rządzącej w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mówił, że PiS chce, aby rodacy żyjący na wsi mieli takie same prawa i warunki, jak ci żyjący w miastach. Stąd takie działania jak budowa dróg lokalnych, odbudowa połączeń autobusowych i kolejowych, jeśli to możliwe.Na wsi i w małych miastach będą też przywracane posterunki policji, poczty oraz inne instytucje potrzebne w codziennym życiu.

Będzie też wsparcie dla rolników, zwłaszcza tych, którzy ucierpieli z powodu suszy. W ubiegłym roku na tę pomoc przeznaczono 2,2 mld zł, w tym roku jeszcze nie wiadomo, ile, ale też będą to poważne sumy.

W trakcie kampanii przez wyborami parlamentarnymi 13 października Jarosław Kaczyński ma odwiedzić wszystkie 41 okręgów wyborczych. Prezes okręgu konińskiego Witold Czarnecki, odpowiedzialny za kształt tutejszej listy PiS, zapowiada, że jego ambicją jest co najmniej sześć mandatów.

Radio Poznań, el

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar