Konin: Posłowie KO donoszą do prokuratury na radnego Popkowskiego. Za „tęczową zarazę”

Posłanka Paulina Hennig-Kloska i poseł Piotr Nowak złożyli dziś w konińskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Roberta Popkowskiego. Ich zdaniem słowa radnego to propagowanie totalitaryzmu i nawoływanie do popełnienia przestępstwa.

Wszystko zaczęło się od wpisu radnego na FB, w którym życzył koledze, Jackowi Kubiakowi, radnemu miejskiemu także ze Zjednoczonej Prawicy „spełnienia marzeń o wytępieniu czerwonej i tęczowej zarazy”.

Jak podaje Radio Poznań, według posłanki Nowoczesnej takie słowa są zwykłym napuszczaniem Polaków i podsycanie ognia, który już płonie. A na to ona nie zamierza się zgodzić. Poseł Nowak z kolei dopuszcza wycofanie zawiadomienia, ale pod warunkiem, że radny Popkowski przeprosi i wyrazi skruchę.

Sam radny tłumaczył, że określenie „czerwona i tęczowa zaraza” odnosiło się do konkretnych ideologii, a on użył ich po arcybiskupie Jędraszewskim, bo uznał, że wtedy jego intencje będą zrozumiałe. Nie zamierzał nikogo personalnie obrażać, bo jego słowa odnosiły się do ideologii, nie do osób. Radny przypomniał też, że nie on jeden ma takie „ryzykowne” sformułowania na koncie – minister Sikorski proponował kiedyś dorżnięcie watah, a Grzegorz Schetyna – strząsanie PiS-owskiej szarańczy. I jakoś nikt nie robił z tego afery.

Złożenie do prokuratury zawiadomienia w sprawie wpisu radnego Popkowskiego zapowiedział też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: