policja fot. Sławek Wąchała

Konin: Policjanci ustalili tożsamość potrąconej dziewczynki

“Dziękujemy wszystkim obserwującym naszą stronę za pomoc w dotarciu do osoby pokrzywdzonej” – napisali konińscy policjanci na swoim profilu FB. Udało się znaleźć dziewczynkę potrąconą przez samochód na przejściu dla pieszych.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 4 listopada w Koninie, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta prowadząca volkswagena touran potrąciła będącą już na przejściu dla pieszych dziewczynkę. Policjanci dowiedzieli się o tym z nagrania z kamery samochodu, które jeden ze świadków wypadku przesłał na komendę.

Po otrzymaniu nagrania policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 28-letnią sprawczynię wypadku i zaapelowali o pomoc w poszukiwaniu potrąconej dziewczynki. Dzięki pomocy internautów poszukiwania zakończyły się sukcesem i za to właśnie policjanci podziękowali obserwatorom swojej strony.

Jak poinformowała telewizja WTK, funkcjonariusze rozmawiali już z rodzicami dziewczynki i umówili się z nimi na spotkanie. Chcą poznać obrażenia dziecka, bo jeśli były one poważne – kobieta będzie odpowiadać za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy. A za to grodzi do 6 lat więzienia.

Źródło: KMP Konin

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze