narkotyki 1 fot. policja

Konin: Policja interweniowała z powodu zgromadzenia – a znalazła narkotyki

Nieoczekiwany finał miała podjęta interwencja policjantów w Turku wobec mężczyzn grupujących się wbrew rozporządzeniu. U jednego z nich w plecaku policjanci znaleźli dużą ilość narkotyków.

W ubiegłym tygodniu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z KPP w Turku podjęli interwencję wobec trzech mężczyzn, którzy zgromadzili się w miejscu publicznym. Jest to zabronione z uwagi na Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy jeden z nich zaczął uciekać. Bardzo szybko został zatrzymany i wtedy okazało się, jaki był powód ucieczki.

Policjanci w jego plecaku znaleźli dużą ilość narkotyków, dwie wagi elektroniczne, młynek i woreczki strunowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 85 gramów białej substancji oraz ok. 25 gramów suszu roślinnego i 8 gramów innej substancji psychoaktywnej. Wstępne badania dały wynik pozytywny w kierunku amfetaminy, marihuany i nowych substancji psychoaktywnych.

29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tureckiego trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

KPP Turek, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze