policja fot. Sławek Wąchała

Konin. Narzeczona zmarłego Adama: “Mają krew człowieka na rękach”

Julia, narzeczona zmarłego Adama skomentowała sytuację w Koninie. Kobieta w swoich wypowiedziach nie kryje żalu do policji.

Przypomnijmy, Adam C. został zastrzelony kilka dni temu przez policjanta na jednym z konińskich osiedli. 21-latek widząc zbliżających się funkcjonariuszy zaczął przed nimi uciekać. W pewnym momencie doszło do użycia broni przez policjanta i śmierci Adama na miejscu. Szczegóły sprawy bada teraz prokuratura.

Mężczyzna właśnie wrócił do Polski z Anglii i od roku planował ślub ze swoją narzeczoną, Julią. Do niej dotarła ekipa “Interwencji” z Polsat News. – Byłam na praktykach i napisałam właśnie do mamy, żeby leciała do domu, bo czułam, że coś jest nie tak. I po prostu jak mama mi napisała, że go nie ma i wyszły informacje, że chłopak miał 21 lat, to po prostu wiedziałam, że to Adaś. Byliśmy parą cztery lata. Najlepsze w moim życiu chyba – wspomina narzeczona Adama.

Kobieta nie ukrywa również żalu do policjantów. – Policjant, o ile można go tak nazwać, musi za to zapłacić. Policja powinna nas bronić, a nie zabijać – mówi w rozmowie z telewizją narzeczona zmarłego. Kobieta skomentowała też zamieszki pod komendą policji do jakich doszło w Koninie. – Chcemy, żeby oni nie zamietli tego pod dywan. Żeby wiedzieli, że mają krew człowieka na rękach i jej nie zmyją. Że dopóki policjant za to nie odpowie, to będą o tym pamiętać.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna z Łodzi. Policjant, który użył broni podczas interwencji trafił do szpitala na obserwację. Jego stan nie pozwala na przesłuchanie. 

Źródło: Polsat News

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Lidia Kasprzak
Gość
Lidia Kasprzak

Nie znamy wszystkich okoliczności, więc nie oceniajmy. wiem tylko, że nie usiłowałabym uciekać gdyby policja próbowała mnie np wylegitymować…

pozn
Gość
pozn

Nie można człowieka zastrzelic tylko za to, że uciekał. Uciekający człowiek mógłby byc przestraszony albo nawet chory.Uciekanie to nie powód do zabijania, no chyba, że w udtroju totalitarnym. Ustojem totalitarnym można nazwać każdy odcień socjalizmu.

Mistiff
Gość
Mistiff

To skurwysynstwo a nie polska policja ubeki i ZOMO 2 w 1