Konin. Narzeczona zmarłego Adama: „Mają krew człowieka na rękach”

policja fot. Sławek Wąchała
Julia, narzeczona zmarłego Adama skomentowała sytuację w Koninie. Kobieta w swoich wypowiedziach nie kryje żalu do policji.

Przypomnijmy, Adam C. został zastrzelony kilka dni temu przez policjanta na jednym z konińskich osiedli. 21-latek widząc zbliżających się funkcjonariuszy zaczął przed nimi uciekać. W pewnym momencie doszło do użycia broni przez policjanta i śmierci Adama na miejscu. Szczegóły sprawy bada teraz prokuratura.

Mężczyzna właśnie wrócił do Polski z Anglii i od roku planował ślub ze swoją narzeczoną, Julią. Do niej dotarła ekipa „Interwencji” z Polsat News. – Byłam na praktykach i napisałam właśnie do mamy, żeby leciała do domu, bo czułam, że coś jest nie tak. I po prostu jak mama mi napisała, że go nie ma i wyszły informacje, że chłopak miał 21 lat, to po prostu wiedziałam, że to Adaś. Byliśmy parą cztery lata. Najlepsze w moim życiu chyba – wspomina narzeczona Adama.

Kobieta nie ukrywa również żalu do policjantów. – Policjant, o ile można go tak nazwać, musi za to zapłacić. Policja powinna nas bronić, a nie zabijać – mówi w rozmowie z telewizją narzeczona zmarłego. Kobieta skomentowała też zamieszki pod komendą policji do jakich doszło w Koninie. – Chcemy, żeby oni nie zamietli tego pod dywan. Żeby wiedzieli, że mają krew człowieka na rękach i jej nie zmyją. Że dopóki policjant za to nie odpowie, to będą o tym pamiętać.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna z Łodzi. Policjant, który użył broni podczas interwencji trafił do szpitala na obserwację. Jego stan nie pozwala na przesłuchanie. 

Źródło: Polsat News

Podziel się:

Ostatnio dodane: