Konin: Miasto nie chce odnowić boiska. Woli je sprzedać?

Konin ratusz fot. UM Konin

Na zaniedbanym boisku koło Restart Labu kilkanaście dni temu pojawili się geodeci. Okazało się, że nie po to, aby przygotować je do odnowienia, ale do sprzedaży.

Restart Lab znajduje się w danych salach Zespołu Szkół Technicznych. Można tu pograć w tenisa stołowego, pomajsterkować czy nauczyć się szyć pod okiem specjalistów – aktywistów prowadzących poszczególne pracownie. Na podwórku aktywiści założyli ogród warzywny i chcieli też uporządkować sąsiednie zniszczone boisko. Mogłoby służyć do wielu działań i gier plenerowych. Byli przekonani, że miasto nie będzie miało nic przeciwko temu, bo teren był zaniedbany.

Okazało się jednak, że boisko tu raczej nie powstanie, bo kilkanaście dni temu pojawili się geodeci z narzędziami, dokonujący pomiarów pod kątem sprzedaży tego terenu, co zresztą potwierdził prezydent Piotr Korytkowski w wywiadzie radiowym. Działkę chciałby kupić właściciel sąsiedniej posesji, więc młodzież na boisko raczej nie ma szans.

Sprawą jednak zainteresowały się media i wtedy okazało się, że sprawa sprzedaży nie jest jeszcze zdecydowana. Na razie wykonano jedynie podział geodezyjny tego terenu, który o niczym nie przesądza. Poza tym sprzedaż gruntu nie może się odbyć bez zgody radnych, a oni jeszcze nawet nie zostali zapytani o zdanie.

Młodzi ludzie z Restart Labu zamierzają walczyć o ten teren – i zaczęli od jego uporządkowania. Trawa została skoszona, płot naprawiony, zawisły na nim bannery i plakaty, a w niedzielę zaplanowano mecz. Młodzież chce pokazać, że ten teren jest dla nich ważny i umieją go wykorzystać.

Źródło: Lm.pl

Podziel się: