Konin: Czy policjant przekroczył swoje uprawnienia? Nie żyje 21-latek

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Podczas rutynowego patrolu policjanci postanowili skontrolować grupę podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Skończyło się śmiercią jednego z nich.

O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Trójka mężczyzn przyciągnęła uwagę policjantów, którzy postanowili ich wylegitymować. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy, najstarszy z nich zaczął uciekać. Policjanci pobiegli za mężczyzną i w pewnym momencie doszło do użycia broni przez jednego z nich. Mimo reanimacji 21-latek zmarł. Znaleziono przy nim nożyczki i biały proszek.

Ta druga rzecz, w połączeniu z młodym wiekiem pozostałych członków grupy (mieli po 15 lat) spowodowała, że pojawiły się domysły sugerujące, że mężczyzna mógł handlować narkotykami. Niespodziewanie okazuje się, że istotniejsze w tej historii są… nożyczki.

Mężczyzna miał próbować nimi ranić jednego z policjantów. To właśnie dlatego miało dojść do użycia broni, a w konsekwencji śmierci 21-latka. Prokuratura Regionalna w Koninie będzie teraz badała, czy funkcjonariusz nie przekroczył uprawnić w tej sytuacji. Swoje śledztwo zapowiedziała też policja.

Na miejscu zostały zabezpieczone nagrania z monitoringu. Pierwsze ustalenia mają się pojawić w przyszłym tygodniu.

Podziel się: