Konin fot. UM Konin
A tak przynajmniej twierdzą władze miasta. W 2021 roku w mieście nie wzrosną opłaty za odbiór odpadów, ceny biletów miejskiej komunikacji oraz opłat w strefie płatnego parkowania i na miejskich płatnych parkingach.

– Mimo że wiele samorządów podnosi opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, u nas pozostają one na niezmienionym poziomie i wynoszą 19 zł od osoby miesięcznie za odpady segregowane – informuje Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie.

Na tym samym poziomie pozostają też inne stawki: nie zostaną podniesione opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej, nadal uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkali w Koninie będą jeździć autobusami za darmo.

Ucieszą się też kierowcy, bo w 2021 roku nie zapłacą więcej za postój na miejskich płatnych parkingach czy w strefie płatnego parkowania. Opłata minimalna to 50 groszy za kwadrans (2 złote za pierwszą godzinę), za drugą 2,40, za trzecią 2,80 zł, za czwartą i każdą następną 2 złote.

UM Konin

Podziel się:

Ostatnio dodane: