Konin fot. UM Konin

Konin: 45 proc. koninian jest już w pełni zaszczepionych!

Dwie dawki szczepionki lub jednodawkową Johnson&Johnson przyjęły już 32 183 osoby, czyli 44,3 proc. populacji miasta. We wschodniej Wielkopolsce lepszy wynik ma tylko Słupca.

Jak podaje portal lm.pl, w Słupcy zaszczepiło się już 46,4 proc. mieszkańców, w Turku 43,8 proc, a w Kole 42,8 proc. Jednak poza miastami, w gminach, statystyki nie są już tak dobre: w gminie Malanów na przykład, która przecież mocno ucierpiała z powodu koronawirusa, zaszczepiło się tylko 25,9 proc. mieszkańców. To przedostatni wynik w całym województwie. W ogonie są też Olszówka w powiecie kolskim z wynikiem 26,3 proc. oraz Przykona w powiecie tureckim – 27,6 proc.

Znacznie lepiej na tym tle wypada powiat koniński: najmniej zaszczepionych jest w gminie Wierzbinek – 31,5 proc., a niewiele więcej w gminie Krzymów – 31,8 proc. Ale w gminie Kazimierz Biskupi to już 40,9 proc., wkrótce też próg 40 proc,. przekroczy gmina Ślesin – obecnie to 38,6 proc., ale szczepienia ostatnio bardzo przyspieszyły.

Jak informuje portal lm.pl, wolnych terminów na szczepienia jest sporo: tylko w powiecie konińskim w tym tygodniu jest ich ponad 700, a w Koninie ponad 1200. W dodatku w dwa piątki 23 i 30 lipca, w punkcie szczepień przy ulicy Popiełuszki 2a (hala MOSiR) będzie można zaszczepić się szczepionką Pfizera bez rejestracji.

 

3 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze