Koniec Świata jest w… Wielkopolsce!

fot. youtube netflix

A konkretnie leży w gminie Kraszewice i to właśnie tam miała miejsce promocja słynnego już filmu Netflixa „Nie patrz w górę” z Leonardo Di Caprio. Ekipa filmowców z Netflix Polska odwiedziła przysiółek z nietypową nazwą.

W Końcu Świata powstał krótki materiał wideo dokumentujący „odsłonięcie pomnika w Końcu Świata”, który promuje właśnie film „Nie patrz w górę” w reżyserii Adama McKaya. To historia walki dwójki astronomów usiłujących ostrzec ludzi przed kometą zmierzającą ku Ziemi i mogącą jej zafundować faktyczny koniec świata. Miejscowość o tak katastroficznej nazwie i odsłonięcie w niej pomnika symbolizującego koniec świata idealnie wpisała się w działania promujące film.

Promocja spodobała się też internautom, którzy docenili oryginalność pomysłu autorów filmu – i sam film. Bo „Nie patrz w górę” jest w tej chwili na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych filmów Netflixa.

Warto jednak dodać, że to nie Netflix odkrył i docenił Koniec Świata. W 2012 roku, gdy niedaleko Ziemi przelatywała asteroida mogąca stanowić dla niej zagrożenie, miejscowość także wzbudziła zainteresowanie mediów – pojawił się w niej reporter „Faktu”, który opisał, jak żyje się w Końcu Świata.

Źródło: wlkp24.info