Koniec noszenia maseczek? Rząd ma dziś podjąć decyzję

pobieranie wymazów, koronawirus fot. 12WBOT

Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, 22 marca rząd ma podjąć decyzję co do terminu zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Według nieoficjalnych informacji może to nastąpić nawet od przyszłego tygodnia.

Jak podaje portal Interia.pl, według nieoficjalnych informacji obowiązek noszenia maseczek w komunikacji publicznej i pomieszczeniach zamkniętych zostanie zniesiony prawdopodobnie już 28 marca. Jak powiedział rzecznik rządu, decyzje już zapadły, teraz pozostaje tylko ustalenie terminu, kiedy obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony. Jego zdaniem nastąpi to szybko, jak powiedział podczas rozmowy w radiowej Trójce.

Przypomnijmy, że minister Adam Niedzielski już kilka dni temu zapowiedział, że będzie rekomendował premierowi zakończenie obowiązku noszenia maseczek od 1 kwietnia, jeśli zakażenia nadal będą spadać w tym tempie jak dotychczas. A ponieważ zakażenia spadają – 22 marca Ministerstwo Zdrowia odnotowało 10 149 przypadków zakażenia koronawirusem – resort nie zgłosi przeciwwskazań do przedłużenia obowiązku noszenia maseczek.

Podziel się:

Źródło: Interia