wtorek, 5 grudnia, 2023

Konfederacja zapowiada, że benzyna będzie za 3 złote. “W kieszeniach Polaków powinno pozostać jak najwięcej pieniędzy”

Przedstawiciele Konfederacji zaprezentowali dzisiaj część swoich postulatów wyborczych, które chcą zrealizować w przypadku dojścia do władzy.

Program 1000+ oraz wprowadzenie dobrowolności opłacania składek ZUS. To jedne z kluczowych pomysłów polityków Konfederacji w tej kampanii wyborczej. – Co róż płacimy kolejne podatki i daniny. I te kwoty ciągle rosną. Jako Konfederacja opowiadamy się za prostymi i niskimi podatkami – wyjaśnił Jakub Mierzejewski, lider poznańskiej listy Konfederacji. – Uważamy, że w rękach Polaków powinno pozostać jak najwięcej owoców ich pracy! Nie chcemy, żeby politycy korumpowali nas naszymi własnymi pieniędzmi, które zabierają nam w postaci podatków. Dlatego proponujemy reformę finansów publicznych: likwidację podatku dochodowego PIT, ale też zlikwidowanie składek na ZUS w obecnym kształcie. Chcemy, żeby młodzi ludzie mieli wybór: czy chcą się ubezpieczać w ramach ZUSu, robić to prywatnie czy też odkładać do przysłowiowej skarpety. Dzięki temu wyborowi, uważamy, że Polacy będą podejmować korzystniejsze decyzje. Będą mieli wybór, ale jednocześnie będą ponosić odpowiedzialność za swoje czyny.

Kolejnym pomysłem ugrupowanie jest obniżenie ceny benzyny w Polsce do zaledwie 3 złotych. – Transport jest żyłami gospodarki. Jeżeli zmniejszymy koszty transportu w gospodarce to zwiększymy znacząco wzrost gospodarczy, ponieważ przedsiębiorcy będą mogli transportować swoje dobra na znacznie dalsze odległości w tej samej cenie – wyjaśnił Paweł Malicki, kandydat w wyborach do Sejmu z Konfederacji. Rosnące zyski przedsiębiorców mają się przełożyć na wyższe dochody do budżetu z tytułu podatków (m.in. VAT). 

– Zamiast sztucznie podnosić płacę minimalną, uważamy że w kieszeniach Polaków powinno pozostać jak najwięcej pieniędzy. To jest droga do dobrobytu – wyjaśnił Mierzejewski.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoKonfederacja zapowiada, że benzyna będzie za 3 złote. "W kieszeniach Polaków powinno...