Kończy się remont chodników na Jeżycach i Starym Żegrzu w Poznaniu

chodnik Redarowska fot. ZDM

Zakończył się remont chodnika na ul. Mickiewicza – i zaczął na ulicy Redarowskiej. Oba remonty oznaczają bardziej komfortowe warunki dla pieszych i poprawę estetyki dla otoczenia. To kolejne wyremontowane chodniki w Poznaniu.

Nowy chodnik na ul. Mickiewicza powstał na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Poznańskiej (po wschodniej stronie ulicy) i od ul. Krasińskiego do ul. Poznańskiej (po stronie zachodniej), jak informuje Zarząd Dróg Miejskich. Stara nawierzchnia została usunięta i teraz piesi spacerują po jasnych płytach o wymiarach 20×20 cm, z których ułożona jest główna część nowego chodnika. Po bokach ułożona została kostka typu „czapka biskupa”, oraz mniejsza kostka w kolorze grafitowym, a całość nawiązuje do wyglądu chodników na sąsiednich ulicach (np. na ul. Krasińskiego).

Remont kosztował około 700 tysięcy złotych i jego wykonanie było możliwe dzięki wpływom ze Strefy Płatnego Parkowania. Zakończył się niemal miesiąc przed czasem – miał trwać do 30 listopada. Obecnie odbywają się odbiory techniczne.

Z kolei 9 listopada rozpoczął się remont chodnika po południowej stronie ul. Redarowskiej na os. Stare Żegrze, na odcinku od ulicy Żegrze do dyskontu. Tu z kolei nawierzchnia zostanie sfrezowana, a później ułożona nowa z masy bitumicznej. Koszt remontu wyniesie 220 tysięcy złotych, a środki na ten cel przeznaczyła Rada Osiedla Żegrze. Termin zakończenia prac remontowych to 3 grudnia.

Podziel się: