Koncert na zakończenie Roku Komedowskiego w Poznaniu

Komeda P. Kałużny J. Buczkowski fot. Sławek Wąchała
Kończy się Rok Komedy, z tej okazji dwóch czołowych poznańskich muzyków Piotr Kałużny i Jarosław Buczkowski zaprezentowali utwory Komedy w swoich aranżacjach. Usłyszeliśmy aranżacje nowe, często premierowe do znanych utworów.

Piotr Kałużny – pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent w orkiestrach rozrywkowych Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana oraz w Poznaniu pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Pianista i aranżer big bandu Alex Band pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego. Twórca muzyki teatralnej, filmowej i symfonicznej. Współzałożyciel wielu zespołów muzycznych, m.in. Classic Jazz Quartet i Vintage Band. Jest autorem utworów instrumentalnych, wielu recenzji i artykułów w prasie muzycznej.

Wykładowca wrocławskiej Akademii Muzycznej, poznańskiego Liceum Muzycznego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Brał udział w nagraniach dla wielu gwiazd polskiej piosenki.

Jarosław Buczkowski – akordeonista. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (kierunek jazz i muzyka estradowa). Nauczyciel akordeonu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu.  Uczestnik wielu konkursów i festiwali, m.in. Krokus Jazz Festiwal, Głogowskie Spotkania Jazzowe, RCK Pro Jazz Festiwal. Jest bardzo wszechstronnym muzykiem, jednym z nielicznych w Polsce grających jazz na akordeonie. Koncertował w krajach Europy (Włochy, Niemcy, Belgia, Austria, Szwajcaria, Wyspy Kanaryjskie), a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W trakcie dotychczasowej pracy artystycznej współpracował z wieloma artystami sceny jazzowej (Piotr Kałużny, Zbigniew Wrombel, Krzysztof Przybyłowicz, Marcin Jahr, Frank Parker, Martin Uherek, Hans Peter Salentin, David Dorużka), wokalnej (Justyna Szafran, Iwona Loranc, Katarzyna Groniec, Grzegorz Tomczak, Agnieszka Różańska) i kabaretowej (Zenon Laskowik) jak również z aktorami Jackiem Fedorowiczem, Adrianną Biedrzyńską, Haliną Łabonarską, Wiesławem Komasą. Od trzech lat prowadzi klasę akordeonu jazzowego na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Lesznie. Prowadził warsztaty jazzowe dla studentów m.in. w Akademii Sztuki w Szczecinie, Akademii Muzycznej w Poznaniu a także w Conservatorio Di Musica Alfredo Casella- L’Aquila (Włochy).

mat. org., Sławek Wąchała

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: