Reklama

Koncert Charytatywny Fundacji Chcemisie

Utwory Fryderyka Chopina, Grażyny Bacewicz, Ignacego Jana Paderewskiego. A wszystko to po to, by wspomóc Ośrodek Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie. Fundacja Chcemisie po raz siódmy zaprasza na doroczny koncert charytatywny.

Tym razem organizatorzy zapraszają w podróż po klasyce i jazzie z motywami zaczerpniętymi z polskiej muzyki ludowej. W ten sposób włączamy się w świętowanie 100-lecia niepodległości. Wspólnie zbieramy pieniądze na wszelkie potrzeby Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie pod Wrześnią; naszym szczególnie ważnym celem w tym roku będzie wspieranie usamodzielniających się wychowanków Ośrodka, którzy potrzebują naszej pomocy aby pewnie wkroczyć w dorosłość.

Tradycyjnie gospodarzem koncertu będzie Daniel Szpilman, wnuk legendarnego Pianisty, uwiecznionego m.in. w filmie Romana Polańskiego, a wystąpią pianiści znani doskonale bywalcom koncertów charytatywnych Fundacji Chcemisie – Michał Szymanowski i Marek Bracha a także światowej sławy skrzypek Jakub Jakowicz. Oprócz muzyki klasycznej publiczność będzie miała okazję wysłuchać motywów ludowych na jazzowo – z programem jazzowym wystąpi bowiem duet: fenomenalny saksofonista Maciej Kociński oraz znana z licznych występów telewizyjnych, koncertów, konkursów i płyt pianistka Katarzyna Stroińska-Sierant, profesor poznańskiej Akademii Muzycznej. W klimaty ludowe wprowadzi słuchaczy Romuald Jędraszak – laureat nagrody im. Oskara Kolberga w 2018 roku, muzyk i nauczyciel gry na wielkopolskich instrumentach ludowych, lider Kapeli Dudziarzy Wielkopolskich. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu objął koncert swoim patronatem.

W programie klasycznym wysłuchamy kompozycji m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz, Aleksandra Tansmana a także… Ludwiga van Beethovena.

Aletrnatywnie, zamiast biletów, można też będzie nabywać cegiełki o różnych nominałach (69 – 100 – 150 zł) – bezpośrednio przed koncertem lub kontaktując się z Fundacją. Zachęcamy jednak do zgłaszania chęci udziału z wyprzedzeniem ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Koncert odbędzie się w dniu 8 grudnia 2018 r., początek godz. 18.00 w Sali Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wejście od ul.  23 lutego.

Dodaj komentarz

avatar