Koncert 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Teatrze Wielkim

Utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Witolda Lutosławskiego wybrzmią podczas koncertu 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na który Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego tradycyjnie zaprosił Wielkopolan do Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Jak co roku od wielu lat w tej instytucji kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego odbędzie się koncert, podczas którego wspólnie będziemy celebrować Narodowe Święto Niepodległości. Tym razem w sposób wyjątkowy, gdyż mija 100 lat od ponownego pojawienia się Polski na mapach świata. To dlatego w programie koncertu, który rozpocznie się o godz. 18.00, znalazł się Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego – kompozytora i pianisty, ale także męża stanu i jednego z ojców naszej niepodległości. Publiczność usłyszy również Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego.

W roli solisty wystąpi pianista Paweł Kowalski, a orkiestrę Teatru Wielkiego poprowadzi maestro Gabriel Chmura. Koszt biletu na Koncert Marszałkowski to tradycyjnie 1 zł.

Autor: UM

Podziel się:

Ostatnio dodane: