Komeda – Andrzej Jagodziński Trio i Agnieszka Wilczyńska – zdjęcia

Andrzej Jagodziński Trio i Agnieszka Wilczyńska fot. Sławek Wąchała
W trwającym Roku Komedy nie może oczywiście zabraknąć koncertów, które są poświęcone temu właśnie artyście. Klub Blue Note zainaugurował 22 -gi sezon jazzowy koncertem, w którym wystąpili Andrzej Jagodziński Trio z Agnieszką Wilczyńską.

Utwory Krzysztofa Komedy w nowych interpretacjach, przygotowanych przez Andrzeja Jagodzińskiego. Pianista i aranżer swoją karierę zaczął w 1979 od zdobycia dwóch głównych nagród na festiwalu Złota Tarka. Zdobywca dwóch Fryderyków. Międzynarodową sławę zespołowi Andrzeja Jagodzińskiego przyniosły aranżacje utworów Fryderyka Chopina. Był to jego autorski pomysł, który okazały się wielkim sukcesem artystycznym, jak i komercyjnym. Albumy jak „Chopin”, „Chopin Once More”, „Les Brillantes”, „Sonata b-moll” są do dziś najlepiej sprzedającymi się płytami jazzowymi.

Artysta do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową – Agnieszkę Wilczyńską, która jest niezwykle ceniona zarówno przez miłośników jazzu, jak i krytyków muzycznych. Jej niezwykły talent został dostrzeżony w 2016 roku, kiedy artystka otrzymała nagrodę Fryderyka za płytę „Tutaj mieszkam”. Na płycie znalazły się piosenki specjalnie dla niej napisane przez Wojciecha Młynarskiego.

Wystąpili: Agnieszka Wilczyńska – wokal, Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław Bartkowski – perkusja

Podziel się:

Ostatnio dodane: