Kolumny radiowozów przejechały przez miasto. Policja uspokaja mieszkańców

radiowozy fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile opublikowała komunikat, który ma rozwiać obawy mieszkańców zaniepokojonych konwojami radiowozów przejeżdżających przez miasto. To 500 dodatkowych funkcjonariuszy, którzy będą zabezpieczać Pol’and’Rock w Czaplinku.

Dodatkowych funkcjonariuszy przyjechało aż 500, więc Szkoła Policji w Pile, gdzie będą zakwaterowani przybysze, postanowiła uspokoić mieszkańców, wychodząc z założenia, że mogli się poczuć zaniepokojeni widokiem kolejnego konwoju radiowozów na pilskich ulicach – i opublikowała komunikat.

“Drodzy mieszkańcy miasta Piły i okolic!” – czytamy w komunikacie. – “Uprzejmie informujemy, że w naszej Szkole zakwaterowanych zostało prawie 500 funkcjonariuszy z różnych rejonów Polski, którzy zabezpieczają Festiwal Pol’and’Rock w Czaplinku. Jednocześnie, starając się uspokoić Wasze zaniepokojenie w sprawie przejazdów policyjnych radiowozów w kolumnie, a które wysyłają jednocześnie sygnały świetlne oraz dźwiękowe, uprzejmie informujemy, że ma to swoje uzasadnienie uregulowane w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym! Życzymy cudownego tygodnia i prosimy o wyrozumiałość”.

Przypomnijmy, że festiwal Pol’and’Rock rozpoczyna się już za dwa dni, 3 sierpnia, a zakończy 5 sierpnia.

Podziel się: