Kolizje i wypadki. Duże utrudnienia w Poznaniu

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Zderzenie trzech ciężarówek na S5, zderzenie tramwaju i samochodu osobowego na Grunwaldzkiej i drugie na Warszawskiej. Upał najwyraźniej daje się kierowcom we znaki, bo 16 sierpnia po południu kolizji i wypadków w mieście oraz w okolicach nie brakuje.

Na S5 w kierunku autostrady A2 na węźle Kostrzyn zderzyły się trzy ciężarówki. Samochody są mocno uszkodzone, trwa usuwanie skutków zderzenia, więc są też utrudnienia w ruchu i korek. Jedna osoba z obrażeniami otrzymała pomoc medyczną. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje czas utrudnień do co najmniej 19.00.

W samym Poznaniu dwukrotnie kierowcy nie zauważyli tramwaju – pierwsze zderzenie miało miejsce przed godzina 15.00 na ulicy Grunwaldzkiej. Doszło tam do zderzenia tramwaju nr 3 i samochodu. Nadzór Ruchu MPK informuje, że nikt nie ucierpiał, a ruch był wstrzymany tylko przez kilka minut.

Do zderzenia tramwaju linii nr 8 i samochodu na Warszawskiej przy skrzyżowaniu z Krańcową doszło z kolei po godzinie 16.00. Tu dwie osoby odniosły obrażenia i trzeba było im udzielić pomocy medycznej, a ruch był wstrzymany znacznie dłużej, bo trzeba było czekać na przyjazd policji. Jak informuje Nadzór Ruchu MPK, przez około godzinę tramwaje skręcały na Zawady, nie dojeżdżając do Miłostowa, a między Śródką i Miłostowem kursowały autobusy zastępcze.

Podziel się: