sobota, 9 grudnia, 2023

Kolejny znany muzyk patronem ulicy w Poznaniu?

Członkowie Komisji Kultury i Nauki RMP zaopiniowali pomysł pozytywnie i jeśli podczas najbliższej sesji ich opinię podzielą pozostali radni, to Jerzy Milian, urodzony w Poznaniu jazzman i kompozytor, będzie mieć swoją ulicę w rodzinnym mieście.

Jerzy Milian najczęściej jest kojarzony z Katowicami, jako współzałożyciel i dyrektor Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Jednak jego miejscem urodzenia jest Poznań i tu też spotkał Krzysztofa Komedę w 1954 roku. Był członkiem Sekstetu Komedy, wykładał też na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Imię Jerzego Miliana miałaby nosić nowa ulica łącząca Kaliską i Kórnicką, niedaleko ronda Rataje. Pomysł pozytywnie ocenił też Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. Jak powiedział Radiu Poznań, niedaleko znajdują się ulice Czesława Niemena i Anny Jantar, a także aleja Krzysztofa Komedy, więc proponowana nazwa wpisuje się w charakter nazewnictwa w tym rejonie.

Teraz nazwą zajmą się radni podczas najbliższej sesji. Jeśli podzielą opinię swoich kolegów z komisji kultury, to ulica otrzyma imię Jerzego Miliana.

Źródło: Radio Poznań
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoKolejny znany muzyk patronem ulicy w Poznaniu?