Kolejny turniej poznańskich szczypiornistek. „Lepsze wyniki to tylko kwestia czasu”

APR Poznań Memoriał Santok fot. mat. pras.
W miniony weekend w Santoku koło Gorzowa Wielkopolskiego odbył się turniej piłki ręcznej – III Memoriał Marka Kozielskiego, w którym udział wzięła drużyna APR Poznań. Dla poznańskich szczypiornistek były to dopiero drugie zawody.

Podczas imprezy piłkarkom ręcznym z Poznania przyszło się zmierzyć z mocnymi przeciwniczkami: Pogonią Szczecin, Jelenią Górą oraz Zagłębiem Lubin. W większości tych drużyn grają zawodniczki z ogromnym doświadczeniem ligowym, dlatego nie łatwo było się przebić przez ich obronę.

W pierwszym starciu przeciwko ekipie z Jeleniej Góry, po bardzo dobrym początku i przewadze w pierwszej połowie, Poznanianki ostatecznie uległy rywalkom 7 : 14. Drugi mecz przeciwko piłkarkom z Zagłębia Lubin zawodniczki APR-u również rozpoczęły znakomicie. Bardzo dobrze na obu skrzydłach reprezentowały się Natalia Ciupa oraz Dorota Kołodziejczak-Kołacz, zdobywając po kilka bramek. Po wyrównanej grze w pierwszej części spotkania, mecz zakończył się wynikiem 10 : 6 dla Zagłębia.

W przedostatnim meczu w kategorii kobiet doszło do niecodziennej sytuacji na boisku. Piłkarki Zagłębia Lubin grały przeciwko drużynie z Jeleniej Góry. Gdy w zespole z Lubina zawodniczka doznała kontuzji i nie mogła kontynuować spotkania, a dziewczyny nie miały nikogo na rezerwie, piłkarki z Jeleniej również postanowiły grać o jedną mniej.

W ostatnim starciu poznaniankom przyszło się zmierzyć z najmocniejszą drużyną tego turnieju – Pogonią Szczecin. Niestety był to najsłabszy mecz w wykonaniu szczypiornistek z Poznania. Po drugiej połowie sędzia zakończył widowisko przy stanie 13 : 5 dla drużyny ze Szczecina. APR Poznań ostatecznie zajął 4. miejsce w Memoriale.

– Po przerwie wakacyjnej udało nam się spotkać zaledwie dwa razy, więc dziewczyny miały mało czasu na zgranie się ze sobą. A gramy jednak bez naszej najbardziej doświadczonej zawodniczki, Moniki Kacprzak, która wywodzi się z Zagłębia Lubin, a potem karierę kontynuowała w Poznaniu. Mimo tego widać w zespole niesamowity postęp. Dziewczyny grały twardo w obronie i miały kilka naprawdę świetnych akcji w ataku. Mamy świadomość tego, że musimy popracować nad skutecznością, ale wiemy też, że lepsze wyniki to tylko kwestia czasu – relacjonuje Maciej Jastrzębski ze sztabu szkoleniowego APR Poznań.

Historia amatorek

APR Poznań to drużyna amatorska składającą się z zawodniczek, które wcześniej grały w różnych klubach i sekcjach sportowych związanych z piłką ręczną. Od końca zeszłego roku w każdy piątek dziewczyny trenują na hali przy Newtona.

– Część z nas grała w czasach szkolnych w Buku, niektóre dziewczyny w Gnieźnie lub poznańskim AZS-ie, albo po prostu w szkolnych klubach sportowych. Do APR-u Poznań zgłaszało się coraz więcej chętnych, które zatęskniły za szczypiorniakiem, więc gdy udało się znaleźć halę na treningi, byłyśmy zdecydowane na powrót na boisko. A znalezienie takiego obiektu w Poznaniu niestety nie jest takie łatwe – opowiada o początkach Małgorzata Rębiałkowska grająca na lewym rozegraniu.

Treningi APR Poznań odbywają się w każdy piątek o godz. 20.30 na hali przy ul. Newtona 2 w Poznaniu.

Wyniki III Memoriału Marka Kozielskiego, Santok 14.09.2019 r.:

Kategoria kobiet (mecz 2 x 12 minut):
1. Pogoń Szczecin
2. Jelenia Góra
3. Zagłębie Lubin
4. APR Poznań

Kategoria mężczyzn (mecz 1 x 15 minut):
1. Pasjonaci Zielona Góra
2. Handball Gorzów Wlkp.
3. Ostrovia Ostrów Wlkp.
4. Pogoń Szczecin
5. Dzik Warszawa
6. Budowlani Nowa Sól
7. Helios Czempiń

mat. pras. / op. AS

Podziel się: