Kolejny remont w Poznaniu zakończony. “Przywrócenie historycznego charakteru ulicy”

Obozowa fot. ZDM

Prace brukarskie zostały zakończony, odbył się odbiór techniczny – piesi oraz kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej jezdni oraz chodnika ulicy Obozowej. Ulicy przywrócono też historyczny charakter.

Prace brukarskie przeprowadzono na odcinku od wjazdu do kościoła ewangelicko-augsburskiego do ulicy Promienistej, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich.
“Jezdnia ma nową podbudowę z tłucznia i betonu, a od terenów prywatnych znajdujących się po jej wschodniej stronie ulicy oddzielają ją metalowe słupki, które dodatkowo uniemożliwiają parkowanie” – informuje ZDM. – “Wcześniej zostawiane tam samochody często blokowały możliwość przejazdu ulicą”.

Teraz piesi mają więc do dyspozycji nową nawierzchnię chodnika z płyt betonowych 50 x 50 centymetrów, a zmotoryzowani jeżdżą po jezdni z nowo ułożonego bruku. Remont objął również wykonanie opasek kompensacyjnych z kostki kamiennej oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej.
– Przywrócenie historycznego charakteru ulicy, wyremontowanie jezdni i chodnika to jedno, a umożliwienie przejazdu całą długością ulicy to drugi z najważniejszych powodów, dla których zaangażowaliśmy się w remont ulicy Obozowej – powiedział podczas odbioru Jerzy Wróblewski z Rady Osiedla Grunwald Południe. – Przed remontem parkujące pojazdy blokowały ruch, a widok kierowców, którzy nie mieli skrupułów albo też innej możliwości niż jazda po chodniku – nie był czymś wyjątkowym.

Koszt prac wyniósł około miliona złotych, z czego 150 tys. stanowią środki Rady Osiedla Grunwald Południe – stąd też obecność radnych, Jerzego Wróblewskiego i Moniki Maćkowiak, podczas odbiorów technicznych.

Źródło: ZDM

Podziel się: