wtorek, 5 grudnia, 2023

Kolejny remont w Poznaniu. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów

Jak informuje ZDM, 22 listopada rozpoczną się prace remontowe na ulicy Baranowskiej. Ulica na odcinku 300 metrów zyska nowa nawierzchnię. Kierowcy w czasie prac będą musieli korzystać z objazdów.

Remont rozpocznie się od sfrezowania istniejącej nawierzchni jezdni. Prace zostały podzielone na cztery etapy, podczas których wyłączane z ruchu będą następujące odcinki drogi i pasy ruchu. Etap 1 obejmie odcinek od ul. Iłżańskiej do ul. Opatowskiej w kierunku ronda Minikowo, etap 2 – od ul. Iłżańskiej do ul. Opatowskiej w kierunku wiaduktu nad linią kolejową, etap 3 – od ul. Opatowskiej do ul. Baranowskiej 1A, pas w kierunku ronda Minikowo, a etap 4 od ul. Opatowskiej do ul. Baranowskiej 1A, pas w kierunku wiaduktu nad linią kolejową.

– Ruchem na remontowanym odcinku ul. Baranowskiej kierować będzie tymczasowa sygnalizacja świetlna – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. – Dla kierowców dojeżdżających w rejon sąsiednich ulic wyznaczone zostaną objazdy. Przystanek autobusowy “Szydłowiecka” na czas etapów 1 i 2 zostanie przeniesiony na odcinek pomiędzy ul. Opatowską a rondem Minikowo, w sąsiedztwo boiska Szkoły Podstawowej nr 59. Na czas niezbędnych prac zamykane będą wloty w ul. Szydłowiecką, Kielecką i Opatowską od strony ul. Baranowskiej, z utrzymaniem ruchu pojazdów od strony przeciwnej.

Z kolei ruch na skrzyżowaniu z ul. Iłżanką może być sterowany ręcznie, czasowo wyłączane z ruchu mogą być także przejścia dla pieszych w rejonie prac. Prędkość maksymalna pojazdów na ul. Baranowskiej zostanie ograniczona do 40 km na godzinę.

Prace potrwają do 2 grudnia i dzięki nim poprawi się komfort jazdy po jednej z ważniejszych dróg prowadzących w stronę centrum, z której korzystają mieszkańcy m. in. Minikowa, Głuszyny i części Starołęki. Remont będzie kosztować blisko 310 tysięcy złotych.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoKolejny remont w Poznaniu. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów