piątek, 1 grudnia, 2023

Kolejny remont i zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania

Do utrudnień w ruchu w rejonie skrzyżowania Estkowskiego i Garbar dojdą kolejne: 13 października po sąsiedzku, bo na ulicy Solnej, rozpocznie się remont nawierzchni. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu na tej ulicy.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, 13 października z samego rana rozpocznie się frezowanie północnej nitki ul. Solnej, na odcinku od ul. Działowej do ul. Kulasa. Prace będą prowadzone do godziny 9.00 rano wyłącznie na lewym pasie ruchu, więc kierowcy będą mogli poruszać się dwoma pozostałymi pasami.

Od 9.00 do 14.00 roboty obejmą również środkowy pas i wówczas kierowcy będą mogli korzystać jedynie z pasa prawego. W tym czasie nie będzie także możliwy skręt z ul. Solnej w Al. Marcinkowskiego, a kierowcy będą korzystali z objazdu przez al. Niepodległości, odcinek ul. Cichej oraz południową nitkę ul. Solnej.

Po zakończeniu zaplanowanych na piątek robót kierowcy po ul. Solnej będą znów mogli poruszać się dwoma pasami, a skręt w Al. Marcinkowskiego zostanie przywrócony. Jednak w związku z pracami na prawym pasie czasowo nie będzie możliwości skrętu w prawo w ul. Kulasa, która na skrzyżowaniu z ul. Solną zostanie ulicą bez przejazdu. By do niej dojechać, trzeba będzie skorzystać z objazdu przez al. Niepodległości i ul. św. Barbary.

Prace oznaczają także utrudnienia dla pieszych i rowerzystów: piesi nie będą mogli korzystać z przejścia przez ul. Kulasa, bo będzie ono nieczynne, a rowerzyści nie będą mieli możliwości bezpośredniego przejazdu z tej ulicy w ul. Kościuszki. W tym czasie drogowcy będą kłaść krawężniki i warstwę ścieralną jezdni.

Przypomnijmy, że nadal trwają prace remontowe na ul. Małe Garbary i Wolnica, na odcinku między ul. Bóżniczą i Św. Wojciech, co wydłuża odcinek z utrudnieniami w ruchu. Z tego powodu dostępność pasów będzie tu ulegała zmianom w zależności od postępu prac. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w tym rejonie i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Źródło: UMP
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoKolejny remont i zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania