Kolejny problem po ASF. Ptasia grypa w Wielkopolsce

Cała uwaga producentów żywności w ostatnim czasie skupia się na problemie, jakim jest ASF. W tym samym czasie w nasze województwo uderzył inny wirus – ptasiej grypy.

Ptasia grypa pojawiła się w powiecie ostrowskim. Wiadomo, że problem na chwilę obecną dotyczy jednej hodowli (Topola-Osiedle w gminie Przygodzice). Dzisiaj w tej sprawie w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu powołany został sztab kryzysowy. Pierwsze ustalenia w tej sprawie powinniśmy poznać przed godz. 12.

Pojawienie się wirusa na farmie drobiu oznacza konieczność utylizacji wszystkich znajdujących się tam kurczaków. Hodowla liczyła 38 tys. kur. W okolicach powstały dwie strefy ochronne. Do trzech kilometrów znajduje się strefa obszaru zagrożenia, a do dziesięciu kilometrów strefa obszaru zapowietrzenia.

Jest to kolejny cios w producentów żywności po wirusie ASF, który również w ostatnim czasie pojawił się w Wielkopolsce. Co istotne, nasz region jest jednym z liderów produkcji drobiu w Polsce. Wszystkie problemy, które pojawią się w naszym województwie, szybko więc odczują też inne regiony Polski.

Kolejne martwe dziki w Wielkopolsce. Ceny mięsa drastycznie wzrosną?

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, który ze szczepów ptasie grypy pojawił się na południu Wielkopolski.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze