Kolejny poznaniak w rządzie. Premier powołał byłego wojewodę

Andrzej Duda, Zbigniew Hoffmann fot. KPRM

Zbigniew Hoffmann, były wojewoda wielkopolski i poseł PiS, a ostatnio zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, został powołany przez prezydenta Dudę na wniosek premiera Morawieckiego na funkcję ministra-członka rady ministrów.

Zmiany w rządzie są spowodowane odejściem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. W związku z nią minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak został powołany na funkcję wicepremiera do spraw bezpieczeństwa, a skład rady ministrów uzupełniony o Agnieszkę Ścigaj, Włodzimierza Tomaszewskiego i Zbigniewa Hoffmanna.

Zbigniew Hoffmann jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W latach 90. pracował w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, zajmują w nim różne stanowiska, a w 2006 roku został powołany na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego. Później pracował w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w 2015 roku został mianowany wojewodą wielkopolskim. W 2019 ustąpił ze stanowiska wojewody, ponieważ w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła z okręgu konińskiego. Dwa lata temu premier powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.