Kolejny chodnik po remoncie. Będzie bezpieczniej

Zarząd Dróg Miejskich zakończył budowę chodnika po południowej stronie ul. Lawendowej na osiedlu Kwiatowym. Teraz będzie tam bezpieczniej.

Chodnik został wybudowany na odcinku od ul. Szarotkowej do Floksowej.
– Z nowego chodnika skorzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale głównie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego: uczniowie udający się na lekcje lub by aktywnie spędzić czas na pobliskim boisku – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Dzięki inwestycji wygodnie i bezpiecznie można dojść między innymi do Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 czy też na pobliskie boisko Orlik.

Chodnik został wybudowany z płyt o wymiarach 50x50cm, przy ulicy powstał także kanał technologiczny i dwa nowe przejścia dla pieszych, przy których zostały zamontowane maty fakturowe dla osób z dysfunkcjami wzroku. Obniżono tez krawężniki, by ułatwić poruszanie się osobom z ograniczona sprawnością. Całkowity koszt prac wyniósł prawie 500 tysięcy złotych.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: ZDM
Strona głównaWielkopolskaPoznańKolejny chodnik po remoncie. Będzie bezpieczniej