Kolejne zmiany na Świętym Marcinie w Poznaniu. Dla kierowców i pieszych

Święty Marcin remont Poznań fot. ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Od 13 lutego nieprzejezdny jest odcinek ulicy Towarowej od od ul. Składowej do wjazdu do Herbapolu. A to dopiero początek zmian w tym rejonie miasta ze względu na trwający Program Centrum.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, dojazd do posesji przy ul. Towarowej między ul. Składową a ul. Matyi możliwy będzie od strony ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Matyi.

„Prace na placu budowy są organizowane tak, by ul. Św. Marcin w możliwie największym stopniu pozostała przejezdna” – podaje spółka PIM. – „W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do robót na fragmencie jezdni i chodnika po stronie Collegium Minus UAM, dlatego konieczne jest przekierowanie ruchu pojazdów z jezdni północnej ul. Św. Marcin na południową za pomocą tzw. przewiązki w torowisku tramwajowym na wysokości ul. Wieniawskiego. Oznacza to, że od 16 lutego zmierzający w stronę ronda Kaponiera będą musieli przejechać przez torowisko na jezdnię południową, by w rejonie mostu Uniwersyteckiego wrócić na swój tor jazdy”.

Także 16 lutego zostanie wyłączony z użytku chodnik po północnej stronie ul. Św. Marcin – na odcinku od ul. Wieniawskiego do Mostu Uniwersyteckiego. Piesi tymczasowo będą się poruszać po północnym torze tramwajowym. Dojazd i dojście do posesji zostaną zachowane.

Podziel się:

Ostatnio dodane: