Kolejne utrudnienia w Poznaniu. Jeden pas ruchu zostanie zamknięty

Nad Wierzbakiem fot. ZDM

Kierowcy od 14 marca muszą się nastawić na utrudnienia na ulicy Nad Wierzbakiem. Rozpocznie się tam bowiem remont jej zachodniej jezdni na odcinku od Litewskiej do Grudzieńca. Jeden pas ruchu oraz wjazd w Litewską zostanie zamknięty.

Jeśli pogoda dopisze, to pas zostanie zamknięty już od rana, a ruch samochodów w dwóch kierunkach odbywać się będzie po drugiej jezdni, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich. Zamknięte zostanie także przejście przez ulicę Nad Wierzbakiem u wylotu Litewskiej, a piesi będą mogli korzystać jedynie z chodnika po wschodniej stronie ulicy.

Wyłączona zostanie stała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Nad Wierzbakiem – Grudzieniec – Kościelna – św. Wawrzyńca. Zamiast niej będzie działała sygnalizacja tymczasowa.

„Zaprojektowano zamknięcia wyjazdów z ul. Grudzieniec w ul. Nad Wierzbakiem” – informuje ZDM. – „Po wschodniej stronie objazd zamkniętego fragmentu poprowadzony będzie ulicami: Grudzieniec, Żmudzką i Pałucką. Po drugiej strony ulicami: Grudzieniec, Poleską oraz Litewską (która będzie już otwarta). Niedostępne będą też przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Nad Wierzbakiem z ul. Grudzieniec”.

Prace mają zakończyć się do 28 marca – o ile pogoda na to pozwoli. Prowadzić będzie je Zakład Robót Drogowych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: