Autostrada A2 fot. Autostrada Wielkopolska (8)

Kolejne utrudnienia na autostradzie A2. „Rozbudowa tego odcinka to duże wyzwanie”

Rusza kolejny etap przebudowy autostrady A2. Remontowany będzie teraz odcinek pomiędzy Luboniem, a Krzesinami.

Dzisiaj rozpoczęły się prace przygotowawcze na wyżej wymienionym odcinku. W poniedziałek 22 lipca drogowcy rozpoczną remont.

– Ten odcinek obwodnicy obsługuje ogromny ruch miejski oraz ruch z dróg ekspresowych S5 i S11. Rozbudowa tego odcinka to duże wyzwanie, do którego przygotowaliśmy się jeszcze na etapie planowania inwestycji. Sprawdzianem były dla nas prace prowadzone już między węzłami Poznań Komorniki – Poznań Luboń. Wiemy, z czym się mierzymy i jesteśmy spokojni o efekt. Oby tylko dopisała drogowcom pogoda – mówi Michał Pabich, kierownik projektu z Autostrady Wielkopolskiej.

Od 22 lipca na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny, kierowcy poruszający się jezdnią południową (prowadzącą ruch ze Świecka w stronę Warszawy) będą jeździć pasem awaryjnym. Natomiast na jezdni północnej (kierunek Świecko) dostępne będą trzy pasy ruchu (bez pasa awaryjnego): dwa w kierunku Świecka i jeden w kierunku Warszawy. Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie będą mieli możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany będzie dla wszystkich pojazdów – w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy.

Na odcinku Poznań Komorniki – Poznań Luboń kierowcy pojadą dwoma pasami w obu kierunkach – zarówno na jezdni południowej (kierunek Warszawa), jak i północnej (kierunek Świecko). Do ich dyspozycji będzie też pas awaryjny. Na tym odcinku powstał już trzeci pas, jednak nie będzie on jeszcze udostępniony kierowcom.

Schemat organizacji ruchu:

mat. pras. Autostrada Wielkopolska op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze