Kolejne oszustwo w internecie. Kobieta z Wielkopolski straciła kilkanaście tysięcy złotych

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Pewna mieszkanka powiatu słupeckiego postanowiła sprzedać zabawkę na internetowej platformie handlowej. Niestety, padła ofiarą cyberoszustów i zamiast zarobić – straciła kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci apelują o czujność do osób sprzedających i kupujących przez internet.

„Cyberoszuści wykorzystują np. platformę Vinted do szukania potencjalnych ofiar” – wyjaśniają słupeccy policjanci. – „Udają zainteresowanych kupnem wystawionych rzeczy i podsyłają linki, gdzie niby można sprawdzić, że zapłacono już za towar. Aby ominąć stosowne tam zabezpieczenia, proponują przeniesienie konwersacji na komunikator WhatsAppa i tam podsyłają linki, gdzie można sfinalizować transakcję. Realizując ich prośby możesz stracić wszystkie zgromadzone pieniądze! Nie należy wykonywać żadnych poleceń zawartych w wysyłanych wiadomościach”.

To oznacza, że absolutnie nie wolno wypełniać pojawiających się formularzy i podawać swoich danych osobowych, a tym bardziej – danych do konta bankowego. Nie należy też klikać w podsyłane linki, bo w ten sposób przestępcy mogą przejąć nasze konto i zabrać wszystkie pieniądze – i to właśnie przydarzyło się mieszkance powiatu słupeckiego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: