Kolejne ofiary czadu. Młodą dziewczynę udało się uratować. Nastolatek nie przeżył

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Dwa przypadku zatrucia tlenkiem czadu odnotowano w powiecie olkuskim. W Kosmolowie zatruła się młoda dziewczyna, w samym Olkuszu – młody chłopak. Niestety, w tym drugim przypadku ofiary nie udało się uratować.

Informacje o zatruciu tlenkiem węgla w Kosmolowie strażacy otrzymali 19 listopada, po godzinie 20.00, jak informuje portal „Olkusz Nasze Miasto”. Ofiarą zatrucia padła 16-letnia dziewczyna, która była już nieprzytomna, gdy na miejsce dotarli strażacy. Na szczęście strażakom udało się przywrócić jej funkcje życiowe. Dziewczyna jest obecnie w szpitalu i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tragicznie natomiast skończyło się zatrucie czadem w Olkuszu, przy ulicy Legionów Polskich. Tu strażacy zostali wezwani po godzinie 23.00 do 16-letniego chłopaka. Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przez ponad godzinę walczyli o życie młodego człowieka – niestety, nie udało się go uratować.

Strażacy przypominają o regularnych przeglądach instalacji gazowych oraz o zakupie czujnika czadu, który zabezpieczy przed zatruciem czadem.

Podziel się: