piątek, 23 lutego, 2024

Kolejna szkoła w Poznaniu przechodzi gruntowną przebudowę

Nowe okna i nowy, docieplony dach – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 68 z Oddziałami lntegracyjnymi i Specjalnymi wkrótce będą mieć o wiele lepsze warunki do nauki. Trwa gruntowna przebudowa szkoły.

W budynku szkoły na osiedlu Jana III Sobieskiego trwają prace nad instalacją elektryczną i wodno-kanalizacyjną oraz centralnym ogrzewaniem. Zakończono już izolowanie fundamentów budynku.
– Postęp robót widać z zewnątrz, bo szkoła ma już nowe okna i parapety – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Dach zyskał nowe pokrycie i został odpowiednio ocieplony. Na dwóch ścianach szkoły rozpoczęła się też termomodernizacja. Budynek znacząco zmienia się także w środku, dzięki czemu poprawi się komfort uczniów i nauczycieli. Obecnie trwa montaż ścianek działowych oraz rozpoczęły się prace tynkarskie.

Przebudowa szkoły rozpoczęła się latem ubiegłego roku od… prac rozbiórkowych. Najpierw bowiem trzeba było wyburzyć ściany działowe, usunąć drzwi i okna oraz zerwać wysłużone podłogi. Szkoła zyska też nowe wejście z poziomu chodnika, co ułatwi dostęp m.in. osobom z niepełnosprawnościami.

Teraz we wnętrzach budynku trwają prace przy stawianiu nowych ścianek działowych, montażu sufitów podwieszanych i elementów wyposażenia sanitarnego, posadzek oraz układaniu płytek ściennych. Klatki schodowe szkoły zostaną też wyposażone w urządzenia zapobiegające zadymieniu (m.in. okna napowietrzające i wentylator), co jest zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi.

Szkole doszedł też nowy budynek – od 2021 roku ma nową salę gimnastyczną, w której mieści się też biblioteka, gabinety i sale dydaktyczne. Wykonawca po zakończeniu remontu zajmie się również zagospodarowaniem terenu przed gmachem.

Źródło: PIM
Strona głównaPoznańKolejna szkoła w Poznaniu przechodzi gruntowną przebudowę