czwartek, 28 marca, 2024

Kolejna porażka Warty Poznań. Sytuacja w tabeli “Zielonych” jest coraz gorsza

Warta przegrała u siebie (w Grodzisku Wielkopolskim) 0:2 z Zagłębiem Lubin. Poznaniacy momentami grali nieźle, ale byli niezwykle nieskuteczni.

Sytuacja “Zielonych” w tabeli jest trudna. Jeszcze przed spotkaniem z Zagłębiem znajdowali się oni w strefie spadkowej i drastycznie potrzebowali punktów.

Ten mecz mógł się jednak potoczyć zupełnie inaczej… Piłkarze Piotra Tworka mieli dwie fajne okazje na zdobycie bramki. Za pierwszym razem Corryn zamiast podawać do niepilnowanego Papeau, który miałby przed sobą już tylko pustą bramkę, to postanowił sam pociągnąć akcję, którą zakończył słabym dograniem wzdłuż bramki.

Jeszcze lepszą akcję wypracował Papeau. Francuz po dostaniu podaniu w polu karnym, ładnie minął rywala i padł w pole karne. Sędzia podyktował rzut karny, który fatalnie wykonał Kupczak. Warta nie strzeliła bramki, a tuż przed przerwą do siatki trafili goście. Daniel dośrodkował piłkę w pole karne, a Zajic pokonał Lisa.

W drugiej połowie “Zieloni” znowu próbowali, ale niewiele z tego wynikało. Zagłębie było skuteczne. Wprowadzony w drugiej połowie Starzyński przejął piłkę na połowie Warty, ładnie ją rozegrał na drugą stronę, a Szysz zdobył drugą bramkę. Poznaniacy dalej próbowali, ale chyba nikt nie wierzył że coś w tym meczu uda się jeszcze zmienić. I tak też było.

Warta po niezłym meczu przegrała dwiema bramkami i jej sytuacja robi się coraz gorsza. Obecnie w tabeli jest na szesnastej pozycji (miejsce spadkowe), a do znajdującej się przed nią w tabeli Cracovii traci dwa punkty (zespół z Krakowa rozegrał jeden mecz mniej).

Strona głównaSportKolejna porażka Warty Poznań. Sytuacja w tabeli "Zielonych" jest coraz gorsza