Kolejna kamienica w Poznaniu zachwyca po remoncie! (ZDJĘCIA)

kamienica przy Kościuszki po remoncie fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył remont kamienicy przy ul. Kościuszki 80. Teraz kamienica zachwyca urodą tak wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Remont kamienicy zaczął się w ubiegłym roku i był jednym z wielu rozpoczętych przez ZKZL. Teraz można podziwiać efekty tak remontu budynku, jak niełatwych prac renowacyjnych detali architektonicznych kamienicy.

– Ten obiekt zbudowany w 1870 roku od początku pełnił funkcję mieszkalną – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Kamienica charakteryzuje się elementami dekoracyjnymi znajdującymi się na całej wysokości elewacji frontowej. Budynek położony w centrum miasta wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego przy modernizacji ZKZL ściśle współpracował z Miejskim Konserwatorem Zabytków w celu zachowania wszystkich detali wyróżniających tą piękna kamienicę.

Remont w tym przypadku oznaczał więc nie tylko samo prace budowlane w budynku, ale także remont elewacji podwórza wraz z jej dociepleniem oraz renowacją stolarki drzwiowej z zachowaniem podziałów i detali historycznych.
– Podczas modernizacji ZKZL naprawił dach, który został dodatkowo docieplony – podkreśla Łukasz Kubiak. – W czasie prac nastąpił również remont kominów i balkonów. Modernizacja objęła klatki schodowe, gdzie renowacji uległy balustrady, ściany wewnętrzne oraz sufity. Spółka naprawiła także kanalizację deszczową oraz wymieniła instalację elektryczną w częściach wspólnych budynku.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył remont w planowanym terminie, a koszt wszystkich prac wyniósł 3,5 miliona złotych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: