Kolejna firma otworzyła swoje biuro w Poznaniu. Jeszcze w tym roku planuje zwiększyć zatrudnienie

otwarcie biura Sennheisera fot. UMP

Sennheiser, niemiecki producent sprzętu audio, 31 maja otworzył w Poznaniu centrum usług wspólnych. Początkowo pracę znajdzie tu około 50 osób, ale jeszcze w tym roku Sennheiser planuje zwiększyć zatrudnienie.

Centrum usług wspólnych Sennheisera mieści się w Andersia Tower. Jego pracownicy zajmują się finansami, księgowością, działaniami administracyjno-rekrutacyjnymi i wsparciem klienta. O wyborze Poznania na siedzibę centrum zadecydowało dogodne położenie miasta i wsparcie władz lokalnych. W otwarciu biura w Poznaniu wzięli udział Daniel Sennheiser, prezes firmy oraz Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

– Bardzo się cieszę, że tak znana marka jak Sennheiser podjęła decyzję o otwarciu swojego biura w Poznaniu – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak. – Stolica Wielkopolski jest dużym ośrodkiem akademickim ze świetnie wykwalifikowaną kadrą. Dlatego jestem przekonany, że firma znajdzie w naszym mieście świetne warunki do rozwoju swojej działalności. To także dobra wiadomość dla poznaniaków, którzy zyskają nowe miejsca pracy.

Firmę Sennheiser założył w 1945 roku prof. Fritz Sennheiser. Obecnie zatrudnia ona 2700 pracowników w 90 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Wennebostel w Niemczech. Firma produkuje między innymi słuchawki, mikrofony, systemy odsłuchowe, systemy konferencyjne i informacyjne, a także produkty dla branży lotniczej i audiologii. Z ich produktów korzystali m.in. Ed Sheeran, Drake czy Pink.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Poznaniu rozwija się bardzo prężnie – tylko w latach 2017-2022 liczba firm, które zdecydowały się ulokować w stolicy Wielkopolski biura wzrosła z 90 do blisko 150, a liczba pracowników zwiększyła się z 15 tys. do ponad 25 tys.

Podziel się: