Kogo poprze Szymon Hołownia w II turze wyborów?

Szymon Hołownia 1 fot. K. Adamska
Zdobył 13,87 proc. poparcia w pierwszej turze wyborów, więc to, co zarekomenduje swoim zwolennikom, może zadecydować o tym, kto zostanie prezydentem RP. Kogo zamierza poprzeć Szymon Hołownia?

Jak informuje Onet.pl, Hołownia powiedział, że w II turze wyborów prezydenckich nie poprze żadnego z kandydatów – ale zagłosuje przeciwko wizji Andrzeja Dudy i PiS. Co do wyborów swoich zwolenników nie zamierza im niczego doradzać ani narzucać, bo każdy z nich sam powinien podjąć decyzję zgodnie ze swoim sumieniem.

Jak zauważa były prezydent Bronisław Komorowski, zwycięstwo Trzaskowskiego leży w interesie Hołowni, który dzięki temu będzie mógł zafunkcjonować jako polityk na stałe. Poparcie Andrzeja Dudy z pewnością by mu tego nie zapewniło.

Zresztą to właśnie chce zrobić -Szymon Hołownia zapowiedział już utworzenie stowarzyszenia o nazwie „Polska 2050”, które skupi ludzi pomagających mu w kampanii prezydenckiej. Jednak mile są w nim widziani wszyscy, którzy wszyscy, którzy mają dość polityków działających nie w interesie Polski, ale w interesie partii i chcą tworzyć coś trwałego, działać nie w rytmie kadencji, ale w rytmie pokolenia.

Podziel się: