Kobieta z córeczką znalezione w namiocie. Dlaczego były bezdomne?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

24-letnia kobieta, która mieszkała z dwuletnią córeczką w namiocie w lesie przy al. Jana Pawła II w Gdańsku, powiedziała prokuraturze, jak doszło do tego, że nie miała gdzie mieszkać i trafiła do namiotu.

Przypomnijmy, że 21 listopada policjanci interweniowali w namiocie rozstawionym w lesie, niedaleko al. Jana Pawła II. Otrzymali informację od pracownika socjalnego, że w środku prawdopodobnie jest dziecko, jednak trzy dorosłe osoby nie chcą go wpuścić do środka.

Funkcjonariusze podjęli interwencję i rzeczywiście w środku znaleźli dziecko – dwuletnia dziewczynka mieszkała w namiocie ze swoją 24-letnią matką. Dziecko było głodne, wychłodzone, a wezwany lekarz stwierdził infekcję górnych dróg oddechowych, więc dziewczynkę zabrano do szpitala. Jej matka została przesłuchana przez prokuratora i wyjaśniła, dlaczego zimą mieszkała w namiocie.

Jak informuje Fakt, 24-latka rok temu, przed Wigilią, odeszła od męża, bo – jak powiedziała – tylko siedział przed komputerem, nie dbał o rodzinę i nie zajmował się dzieckiem. Po odejściu próbowała uzyskać jakąś pomoc od męża, ale nie reagował na jej wiadomości i nie zgodził się na spotkanie z mediatorem.

Kobieta zamieszkała u znajomych w województwie zachodniopomorskim, utrzymywała się z pracy dorywczej. A gdy stracili wynajmowane mieszkanie, kobieta wraz z córką przeniosła się do Gdańska. Mieszkając w namiocie chciała trochę zaoszczędzić na wynajęcie mieszkania dla siebie i dziecka, ale zanim jej się to udało, zatrzymała ją policja.

Teraz najbardziej boi się utraty córki, bo jak mówi, to całe jej życie. Zapewnia, że zrobi wszystko, żeby odzyskać dziecko – malutka obecnie jeszcze przebywa w szpitalu, ale zgodnie z decyzja sądu ma trafić do opieki zastępczej w miejsce wskazane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

24-latka usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo córki – ale także otrzymała pomoc. Zdecydowała się skorzystać z jednej z dwóch propozycji zaoferowanych przez samorząd Gdańska.

Podziel się: