Kobieta stała za barierkami mostu. Policjanci zdążyli w ostatniej chwili!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Konińscy policjanci zostali wezwani na most Unii Europejskiej w Koninie. Przejeżdżający tamtędy kierowcy zauważyli kobietę stojącą za barierkami mostu. Obawiali się, że zamierza skoczyć.

Jak informuje „Przegląd Koniński”, do dramatycznego zdarzenia doszło 5 grudnia przed południem. Kierowcy powiadomili policję, że za barierkami mostu Unii Europejskiej stoi kobieta. Ich zdaniem wyglądało to na próbę samobójczą.

Jak powiedział portalowi Sebastian Wiśniewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie, w pobliżu znajdowali się funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego, więc natychmiast poszli na most, gdzie rzeczywiście zastali kobietę stojącą za barierkami, która przymierzała się do skoku.

Policjanci podbiegli do niej i zdążyli ją złapać, zanim skoczyła, a następnie przeciągnęli na bezpieczną stronę mostu. Okazało się, że niedoszła samobójczynią jest 58-letnia mieszkanka gminy Stare Miasto. Jej intencje nie budziły wątpliwości: płacząc mówiła cały czas policjantom, że nie chce żyć.

Funkcjonariusze wezwali pogotowie i oddali kobietę w ręce ratowników medycznych, którzy zabrali ją do szpitala.

Podziel się:

Ostatnio dodane: