Kobieta przekazała oszustom duże pieniądze. Uwierzyła, że siostrzenica miała wypadek

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Prawie 180 tys. zł straciła 76-letnia mieszkanka Konina. Przekazała je oszustom, ponieważ uwierzyła że jej siostrzenica spowodowała wypadek. – Pamiętajmy, ani policja ani prokuratura nie działa w ten sposób i nie dzwoni w celu otrzymania pieniędzy – przypomina asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Oszuści tym razem zadziałali metodą “na wypadek”.
– Do mieszkanki Konina zadzwoniła kobieta podając się za jej siostrzenice z informacją, że miała wypadek drogowy – opisuje asp. Wiśniewski. – Nie zauważyła czerwonego światła, uderzyła w kobietę w ciąży i ta kobieta jest w stanie krytycznym. Mówiła również, że za chwilę do niej zadzwoni pan, który w tej sprawie jest jej najbardziej pomocny i żeby zrobiła wszystko, co powie. Po chwili zadzwonił mężczyzna, który potwierdził wcześniejszą informacje na temat wypadku jej siostrzenicy. Nadmienił również, że za takie przestępstwo grozi do 18 lat pozbawienia wolności. Po chwili rozmowy mężczyzna przekazał kobiecie, że ofiara rzekomego wypadku nie żyje i pilnie potrzebuje od niej pieniędzy na kaucję dla jej siostrzenicy. Starsza pani powiedziała, że ma w domu pieniądze i spakuje je do koperty. Oszust przekazał, że za chwilę pod jej dom pojedzie kurier, żeby z nim nie rozmawiała, tylko przekazała kopertę z pieniędzmi.

Kobieta wypełniła polecenia oszusta – a gdy następnego dnia w odwiedziny do niej przyjechała prawdziwa siostrzenica, która oczywiście nie miała żadnego wypadku, zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.
– Pamiętajmy, aby nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta – podkreśla asp. Wiśniewski. – Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie, prosimy zadzwonić do kogoś innego z rodziny i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

Podziel się: