Koalicja Prawo do Miasta podsumowuje kampanię

Społeczna Koalicja Prawo do Miasta również zdecydowała się na zorganizowanie krótkiego podsumowania kampanii. Przy okazji działacze stowarzyszenia zdecydowali się na podpisanie “kontraktu” z mieszkańcami.

– W wyborach samorządowych 2018 udało się zjednoczyć poznańskie ruchy miejskie – powiedziała Dorota Bonk – Hammermeister, kandydat koalicji na urząd prezydenta. – Jest to jak dotąd najszersza koalicja poznańskich stowarzyszeń, aktywistów miejskich i grup nieformalnych, która od lat działa dla miasta. Nie stoją za nami ani partie polityczne, ani wielkie biznesy, które finansowałyby naszą kampanię. Działamy tak, jak działaliśmy od lat… Oddolnie, społecznie i z wielkim entuzjazmem! Mamy dla was dobry i merytoryczny program, a ja kandyduję na stanowisko prezydenta tego pięknego miasta, po to, żeby go zrealizować. Nasi kandydaci do rady miasta również kandydują po to, żeby go zrealizować!

– Zachęcam do udziału w wyborach i głosowania – powiedział Tomasz Wierzbicki, obecny radny. – Chciałbym zachęcić do tego, żebyście uwierzyli w społeczników tak jak cztery lata temu kiedy udało mi się zdobyć mandat, chociaż w czasie kampanii miałem sytuację, że przychodzili do mnie ludzi którzy twierdzili, że mi się nie uda. Jednak mieszkańcy uwierzyli i udało się zdobyć kilkaset głosów, a następnie wejść do rady miasta. Myślę, że na naszych listach każdy z mieszkańców znajdzie osoby, które są warte oddania na nie głosu. Sądzę, że w radzie miasta społecznicy są potrzebni.

Następnie kandydaci Prawa do Miasta podpisali “kontrakt” z wyborcami, na którym zobowiązują się do realizacji programu wyborczego; rzetelnej pracy w radzie miasta oraz stałego kontaktu z mieszkańcami.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze